09:00 - 24:00
Hoş Geldiniz.

Dreambox Nedir?

Dreambox nedir

Teknolojinin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini artık hangi birine yetişeceğimizi bilemez olduk dreambox nedir? sorusuna bir örnek vermek gerekirse bu cihaz bir uydu alıcısıdır normal şartlarda ama pekte öyle göründüğü gibi bir uydu alıcısı yani receiver değil isminden de belli olduğu gibi dream box Türkçe anlamı rüya kutusu anlamına gelmektedir.

Bu konu ile ilgili çok fazla soru sorulduğu için bu yazıyı yazma gereksinimi duydum ve yazıyorum.

Dreambox yani namı diğer rüya kutusu ile neler yapabiliriz. En basit yaptığı işlerden birisi normal uydu kanalları izlemenizi sağlamak daha sonra bu kanalları sd, hd, 3d ve 4k gibi formatlarda izlemenize olanak sağlayan hem de izlerken izlediğiniz yayını hdd veya usb belleğe hd formatında kayıt edebilirsiniz.

Dreambox ne işe yarar?

Uydu kanallarını bilgisayar ile bağlanarak dreamboxedit programı ile düzenleyebilir sıralayabilir ve hatta silip yeni kanallar ekleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra cccam ve iptv kullanılabilir olması peki bunlar ne işe yarar? şifreli olan izleyemediğiniz kanalları bu paketleri satın alarak izlemenize olanak sağlar.

Bu cihazlar modellerine göre özellikleri ve hızları değişmektedir aşağıda bazı modelleri yazdım onları inceleyebilirsiniz fiyatlar 400-500 arası başlayıp 4-5 bine kadar gitmektedir.

Bilgisayarda kullanıla bilen ve bu cihazla neredeyse aynı işlemleri yapabilen skystar2 tv kartı vardır bununla aynı işlemleri bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz.

Dreambox Modelleri

  • Dreambox DM 900 ultra hd 4k
  • Dreambox DM 525 hd ci
  • Dreambox DM 520 hd
  • Dreambox 800 hd se
  • Dreambox 500 hd
  • Dreambox DM 920 Ultra HD 4K

Uzun zaman önce dreambox almıştım televizyona bağladım kullanmaya başladım gerçekten çok büyüleyici ve çekici gelmişti sizlerde ilk defa kullanacaksanız sizde aynı şeyleri hissedeceğinizden eminim.

Belli bir zamandan sonra kurcalamaya başlıyorsunuz bilgisayara bağlamalar ayarlarla oynamalar cccam yükleme kaldırma iptv yükleme kaldırma ve en sonunda yazılım atma yazılımı düzenleme vs. gibi uzmanlaşmaya başlıyorsunuz.

Dreambox ile ilgili bir çok forum sitesi vardır eğer böyle bir cihaz alacaksanız veya cihazınız var ama cihazla ilgili bilgi sahibi değilseniz bu forumlara üye olarak araştırma yapabilir, yeni şeyler öğrenip cihaz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdiden tüm dreamboxcu takipçilerimize rüya kutuları ile bol eğlenceler dilerim.

Dreambox Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
WhatsApp