09:00 - 24:00
Hoş Geldiniz.

iptv ile cccam arasındaki fark

cccam ile iptv arasındaki fark

Bugünde siz değerli takipçilerimiz için iptv ile cccam arasındaki fark nedir? Ne değildir? Diye başlayarak güzel bir konuya değiniyoruz. Güzel derken çok fazla sorulan ve merak edilen bir konu olduğu için.

iptv ile cccam arasında fark hem çalışma mantığı farkı hemde sistemi çok farklı olan bir o kadarda bir birine benzemekte bunun sebebi ise neredeyse aynı mantığa hizmet etmesi ayrıca bir birine benzer çalışması sebebiyle sanki aynı şeymiş gibi bilinmesi bunun yanı sıra sürekli bu sorunun sorulması ve merak edilmesi. Bunu aşağıda iki basamak halinde açıkladım.

iptv

iptv sistemi sadece İnternet bağlantısına ihtiyaç duyar. Çanak anten gerekmez. İnternet hızınız yüksek olmalı kesinti olmamalı. En az 4Mbps veya üzerinde net hızı olmalı. Bilgisayar, akıllı telefon, tablet, iptv özelliği olan cihazlar ile bir uygulama kullanarak başka bir şeye ihtiyaç duymadan istediğiniz tüm kanalları veya filmleri seyredebiliyorsunuz. Kısacası İnternet hızının ya da kalitesinin önemi yüksek.

cccam

Cccam sisteminde izlemek istediğiniz kanallara ayarlı çanak anten bulunması gerekli mesela Almanya kanalları izlemek istiyorsunuz astra uydusu gerekli bununla birlikte İnternet bağlantısı olmalı. İnternet hızının hiç bir önemi yok. Kesinti olmasın yeterli. Cccam özelliği bulunan bir receiver gerekiyor. Örnek vermek gerekirse (yerli kanallar kapalı) astra hotbird gibi uydulardaki kanalları seyredebilirsiniz bu sistemde. Kısaca İnternet hızı önemli değil sadece kesinti olmasın sorun olmaz.

İşin özetine gelirsek, iptv daha kolay, daha çok kanal seçeneğine sahip. Cccam ise daha teferruatlı ve sınırlı bir sistem ama çok yüksek çözünürlükte kanallar izlemek bu sistem sayesinde mümkün. Şuan için iptv de en yüksek yayın kalitesi (İnternet hızınız yüksekse) hd, fhd, uhd, 4k kalite izleyebilirsiniz.

iptv ile cccam arasındaki fark

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
WhatsApp