09:00 - 24:00
Hoş Geldiniz.

Cccam Nedir

cccam server nedir

Öncelikle cccam nedir? sorusunun detaylı açıklamasını sizlerle paylaşacağım.

Linux işletim sistemi ile çalışan kart paylaşım tabanlı sistemdir. Cccam server özelliği olan uydu alıcısı yani receiver aracılığı ile orjinal uydu abonelik kartlarının üye bilgilerini sunucudan temin eder, böylece yayıncı kuruluş tarafından yaklaşık olarak her on saniyede bir olmak üzere şifrelenen görüntünün sunucudan alınan kart bilgileri ile gerçek zamanlı çözümlenir.

Kısacası receiver yani uydu alıcısı cccam server sayesinde elinizde olmayan uydu üye kartlarının bilgilerini sunucu üzerinden alarak, sanki kartlar sizin uydu cihazın da takılıymış gibi çalışmasının sağlanmasıdır.

  • Böylece şifreli kanallar seyredilebilir.

Örnek bir cline;

C: tr.oscamfullserver.com 12030 kullaniciadi sifre

Cccam hangi cihazlarda kullanılır ?

Linux işletim sistemli cihazlar, dreambox ve benzeri, cccam özelliği olan uydu cihazlarında kullanılır.

CCcam, CardSharing Conditional Access Module’nin kısaltmasıdır ve bir paylaşımlı kart protokolüdür. CCcam, dijital uydu alıcısı veya IPTV cihazlarında kullanılan bir yazılım protokolüdür.

CCcam, bir sunucu ve birden fazla istemci arasında paylaşılan şifreli yayınları almak için kullanılır. Bu protokol sayesinde, farklı uydu alıcıları veya IPTV cihazları aynı abonelik kartını paylaşabilir ve böylece daha ekonomik bir şekilde televizyon yayınlarını izleyebilirsiniz.

CCcam protokolü, internet üzerinden paylaşılan kartların güncellenmesini sağlayarak, uydu yayınlarının izlenmesini kolaylaştırır. Ancak, bu tür paylaşımların yasal olup olmadığı ülkelere göre değişiklik gösterebilir. Yasal düzenlemeleri dikkate almak önemlidir.

Sonuç olarak, CCcam, dijital yayınları paylaşmak ve daha ekonomik bir şekilde televizyon izlemek için kullanılan bir yazılım protokolüdür. Ancak kullanımının yasal düzenlemelere uygun olması gerektiğini unutmayınız.

Cccam Nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
WhatsApp