09:00 - 24:00
Hoş Geldiniz.

Oscam ile cccam arasındaki fark

Oscam ile cccam arasındaki fark

Bu Oscam ile cccam arasındaki fark yazımızda merek edilen önemli bir konuyu açıklığa kavuşturacağız. Linux özelliği olmayan çoğu cihazda cccam ve newcamd özelliği var ve bunlarda sınırlı bir sayıda protokol desteği verir. Burada önemli olan cihazınızda oscam özelliği olup olmamasıdır. Oscam özelliği varsa oscam olarak yükleyerek kullanabilirsiniz bu tamamen sizin cihazınızın yeteneğine bağlı. Üye paketlerimiz hem cccam hem de oscam olarak gönderilir. İki şekilde de cihazınızın yeteneğine göre hangisini isterseniz kullanabilirsiniz.

OSCAM

Oscam kelimesinin açılımı Open Source CAM olup bunun dışında Türkçe karşılığı da açık Kaynak Kodlu şifreleme erişim modülü anlamına gelmektedir. Oscam, sadece linux işletim sistemli cihazlarda olup uydu alıcınızda oscam özelliği yoksa büyük bir ihtimal cihazınız linux tabanlı değildir. Oscamı diğer cam sistemlerinden ayıran iki fark vardır. Cccam, Newcamd, MPCS, GBOX, CAMD, CS378x gibi neredeyse tüm protokollere erişimi destekleyen bir sistemdir. Diğer tüm cam sistemlerinden çok çok daha iyi geliştirilmiş CACHE yani Türkçe anlamı ÖNBELLEK yeteneğine sahiptir. Bu gelişmiş Cache özelliği sayesinde oscam hepsinden daha iyi ve en önemlisi de çok daha fazla kanal açma yeteneğine sahip olduğunu her zaman kanıtlıyor.

CCCAM

Cccam açılımı client card conditional access module Türkçe açılımı Müşteri Kartı Koşullu Erişim Modülü anlamına gelmektedir. Cccam yeni versiyonları geniş bir içerik sağlayabilir. Bir çok paket cccam özelliği sayesinde açılır. Cihazınızda cccam özelliği olması ve hangi uyduyu kullanmak isterseniz o yöne bakan çanak anten sisteminizin olması gereklidir.

Oscam mı cccam mı

Kısaca anlatmak gerekirse oscam mı cccam mı diye soracak olursanız. Yeni bir uydu alıcısı alacaksanız oscam özellikli olanını almanızı tavsiye ederim. Fakat mevcutta bir cihazınız var ve onu kullanmak istiyorsanız. Oscam özelliği olup olmadığına çok dikkat edin oscam özelliği varsa onu kullanın yoksa mecbur cccam kullanmanız gerekiyor.

Cccam çok mu kötü diye sorduğunuzu duyar gibiyim tabi ki cccam çok kötü değil. Örnek vermek gerekirse cccam yeni sürümleri neredeyse oscam ile aynı diyebilirim. En önemlisi cccam mı kullanacaksanız yeni sürüm olmasına özen gösteriniz. Bunun dışında cihazınızda oscam mı yeteneği varsa kesinlikle oscam protokolünü kullanınız.

Oscam ile cccam arasındaki fark

Oscam ile cccam arasındaki fark” hakkında 9 yorum

 1. Syn değerli arkadaşım ben servis cilent varmı yoksa oscam ve ya cccam server bunların fiyatları ni almak isterim

 2. Ben de Spybox S11 Android 4K uydu alıcısı mevcut, bu cihazım Oscam serverı destekliyormu? Bir de bu Oscam server yılık ücreti nedir ? Ücretsiz test server varsa göndermeniz mümkün mü ? Teşekkürler

 3. Merhaba 6 aydır abonenizim dün aboneliğim bitti dün geceden beri Whatsapp hattınıza aboneliğimi uzatmak için yazıyorum halen dönüş yapmadınız yardımcı olumusunuz.
  Teşekkürler.

  1. Merhaba efendim, çalışma saatleri dışında maalesef geri dönüş yapamıyoruz. Gün içinde dönüş yapıldı ve üyelik süreniz uzatıldı. Gecikme için lütfen kusura bakmayın.

 4. Merhabalar. Hiremco matriks slime aldım. Ip tv var bi işe yaramaz. Aldıktan sonra oscam cccam olayını öğrendim. Çok bilgi sahibi değildim.
  Benim kullandığım cihaz için alsam uyum sağlar mı acaba, hangisi var araştırdım özelliklerinde bişey bulamadım.

 5. Merhaba. What’s up tan yazıyorum ama cevap alamıyorum 2 gündür..test etmek istiyorum. Verim alırsam üyelik alacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
WhatsApp